ویژگی بهترین سایت های آموزش مجازی آنلاین

برای آموزش مجازی زبان چه سایتی خوب است؟ برای آموزش نقاشی چه سایتی بهتر است؟ چه سایتی برای کودکان مناسب است؟ برای جواب به این سوال ها باید سوال مهمتری بپرسیم و آن سوال این است که چگونه برترین سایت های آموزش مجازی و آموزش آنلاین را بشناسیم؟

امروزه به دلیل مشغله های کاری و دغدغه مندی های فراوان در کلان شهر ها و همچنین کرونا، خیلی از افراد به دنبال آموزش های مجازی هستند که این آموزش ها علاوه بر این که محدودیت های زمانی ندارند، بلکه نسبت به کلاس های آموزش حضوری مقدار هزینه ی خیلی کمتری را به همراه دارد. بنابراین با توجه به مزایای آموزش مجازی و آموزش آنلاین در ادامه به بررسی ویژگی بهترین سایت های آموزش مجازی آنلاین می پردازیم.

کیفیت آموزش مجازی دروس

یکی از ملاک های مهم که سایت های آموزش برتر به آنها پرداخته اند، افزایش کیفیت های آموزش مجازی می باشد و این کیفیت در فیلم های آموزشی، به غیر از مسائلی مانند صدا و تصویر، به توانایی انتقال مفهوم مربوط می باشد.

کیفیت گرافیکی بالا

از ویژگی هایی که سایت های آموزشی با رتبه ی بالا دارند، کیفیت کارهای گرافیکی می باشد. استفاده از رنگ ها، بنر های زیبا با محتواهای مرتبط و .. همه باعث جلب توجه بازدید کنندگان سایت می شود.

کیفیت تصاویرعلاوه بر جذب تعداد بازدید بیشتر، اغلب باعث می شود فرد مراجعه کننده زمان بیشتری را در سایت بماند که در نهایت باعث بالاتر رفتن رتبه ی سایت می باشد.

کیفیت صوتی بالا

صوت یک فیلم، زبان آن فیلم می باشد. بنابراین کیفیت های پایین، نویز و یا صدای کم در هنگام ضبط و حتی قطع و وصلی صدا در آموزش های آنلاین، باعث از دست دادن علاقه دانش پژوهان نسب به آموزش و در نهایت بی علاقه شدن نسبت به  سایت می شود.

به همین دلیل است که بسیاری از سایت های معتبر از میکروفون هایی با کیفیت خوب برای محتوای آموزشی خود استفاده می کنند.

بهره مندی از اساتید معتبر و کار بلد

سایت های آموزشی با سطح بالا از اساتید معتبر در زمینه ی آموزشی بهره می برند. این اعتبار نباید فقط به سبب مدرک باشد بلکه اساتید معتبر اساتیدی اند که بتوانند از طریق روش آموزشی مناسب، دانش پژوهان را به هدف آموزشی مد نظر و یادگیری آن علم نائل گردانند.

جذابیت های بصری سایت

یکی از مسائلی که می تواند یک سایت را به سایت برتر تبدیل کند، استفاده از ویژگی های بصری است. این ویژگی های بصری می تواند شامل اِلِمان های متحرک، استفاده از رنگ هایی که متناسب با هم هستند و … شود.

ارائه ی توضیحات لازم محتوای آموزشی

یکی از ویژگی های مورد توجه برای ارائه ی محتواهای آموزشی در سایت های معتبر، ارئه ی مشخصات این محتوای آموزشی مانند مدت زمان آموزش، هزینه ی آموزش، اساتید مربوطه و رزومه ی اساتید و … است.

هر چقدر این اطلاعات تکمیل تر باشد، دانش پژوه با دقت بیشتری تصمیم می گیرد و در نهایت بعدا مشکلات کمتری پیش می آید.

تقسیم بندی درست و دقیق محتواهای سایت

می توان به جرئت گفت از مهمترین مسائلی که در سایت های آموزشی برتر رعایت شده است، تقسیم بندی دقیق موضوعات ارائه شده مانند اخبار، پک های آموزشی، گالری و … می باشد.

این تقسیم بندی با در نظر گرفتن نوع محتوای سایت متفاوت است و می تواند یک نقشه کامل از سایت را به راحتی در اختیار فرد قرار بدهد.

بالا بودن سرعت سایت

یکی از ویژگی های مهم که سایت های آموزش مجازی برتر جهان به آن دقت دارند، سرعت ارائه ی خدمات می باشد.

سرعت سایت گاهی ممکن است به دلیل حجم بالای محتوای سایت و یا نوع هاست و یا دلایل دیگری کند شود. این کند شدن باعث اتلاف بیشتر زمان افراد دانش پژوه شده و در نهایت ممکن است فرد مورد نظر علاقه ی خود را به استفاده از امکانات سایت از دست بدهد و از سایت خارج شود.

ثبت نام آسان برای بهره مندی از محتوای آموزشی

یکی از مسائلی که دانش پژوهان  با آن درگیر هستند نحوه ی ثبت نام در سایت ها می باشد. دو اشتباهی که در بعضی از سایت های آموزشی دیده می شود، عدم عملکرد درست باکس ثبت نام می باشد که می تواند باعث شود دانش پژوه مجدد به آن مراجعه نکند.

اشتباه دیگری که وجود دارد این است که باکس ثبت نام در سایت های آموزشی نباید به قدری ریز و طولانی باشند که فرد مراجعه کننده از پر کردن آن عاجز شود و سایت را ترک کند .

معمولا سایت های آموزشی معتبر و پویا از این دو اشتباه محفوظ می باشند.

ارائه ی مدارک معتبر و قابل استعلام

یکی از ویژگی های سایت های آموزشی برتر در جهان، ارائه ی گواهینامه ی معتبر می باشد. این گواهینامه ها مانند بعضی از آموزشگاه ها صرفا یک لوح نمی باشد بلکه با استفاده از کد هایی که روی آن ثبت شده است می توان از طریق سایت های معتبر دیگر، اعتبار آن را استعلام کرد.

پشتیبانی سایت

عملکرد پشتیبانی یکی از ویژگی هایی هست که در هر سایت خوبی که فعالیت پویا دارد مشاهده می شود. این موضوع به شدت اهمیت دارد.

مثلا زمانی که فردی برای اولین بار به سایت وارد می شود و چیزی که دنبالش هست را نمی تواند بیابد و یا مشکلاتی که ممکن است در هنگام استفاده از محتواهای آموزشی و اتصال به آموزش های مجازی آنلاین بوجود آید، باید کسی که به آن سایت تسلط دارد باشد تا به سرعت در رفع مشکلات کمک کند.

زیرا اگر کلاس ها آنلاین و در حال اجرا باشند، فرد مراجعه کننده کلاس را از دست می دهد و اگر فیلم آموزشی ضبط شده باشد و فرد مورد نظر بخواهد از آن استفاده کند و نتواند، زمان خود را از دست می دهد.

سخن پایانی

آموزش های مجازی و آنلاین با همه ی مزیت هایی که دارند، ویژگی های نا مطلوبی را می توانند برای بعضی از افراد به همراه داشته باشند. بنابراین فرد باید بداند کدام روش برای او مناسب تر می باشد.

در نهایت اگر تصمیم دارید آموزش مجازی را انتخاب کنید، همه ی این موضوعات به تشخیص بهتر سایت های آموزش مجازی آنلاین کمک می کند که در آخر به بهره برداری بیشتر شما و رشد جامعه ی علمی و آموزشی می انجامد.

دیدگاه ها بسته شده است

برای ورود به سامانه آموزشی ((به آموز)) بر روی نشانی زیر کلیک کنید:

نام کاربری و رمز عبور شما کد ملی شما می‌باشد که بعد از ۲۴ ساعت کاری فعال خواهد شد.

لینک کانال پشتیبان دوره در پیام رسان ایتا از طریق پیامک اطلاع رسانی خواهد شد